کار و کارگر | سرگرمی اطلاعیه

کار و کارگر | سرگرمی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

روایتی از ماجرای مرگ دلخراش آتنای اسفرورین

صبح که مادر مشغول کار بود، آتنا به کوچه رفت. کودکان دیگری هم در کوچه بودند. سگ‌ها هم بودند. می‌گویند بچه‌ها سگ‌ها را رمانده‌اند. تحریکشان انجامه و وقتی سگ‌ها به سمت آنان هجوم برده‌اند، کودکان پا به فرار گذاشته‌اند؛ اما آتنا که کوچکتر از همه بوده، نتوانسته فرار کند و گرفتار سگ‌ها انجام گرفته هست.

همسایه‌ها هم این صحنه دلخراش را دیده‌اند.

شکایت خانواده

در پی این اتفاق خانواده آتنا از منطقهداری شکایت انجامند؛ اما منطقهدار اسفرورین، آن زمان منطقهداری را مبرا از تقصیر دانست و گفت که علت حضور سگ‌ها در داخل منطقه، مشخص نبودن دستورالعمل و چگونگی دفع سگ‌های ولگرد بوده هست.

علی عمویی به همراه بیان اینکه از ابتدای سال هیچ تعداد سگ دفع نانجامه‌ایم، افزود: از این پس به همراهید دفع سگ‌ها را آغاز کنیم.
 

 

روایتی از ماجرای مرگ دلخراش آتنای اسفرورین

تعداد روز پس از آن در نشست شورای سازمان همیاری منطقهداری‌های هستان، فریدون همتی هستاندار قزوین سگ‌های ولگرد را میهمانان ناخوانده دانسته که از هستان‌های دیگر به قزوین آورده انجام گرفته‌اند و علی فرخزاد، معاون هماهنگی امور عمرانی هستاندار هم به همراه تأکید بر الزام منطقهداری‌ها به «جمع‌آوری و نگهداری» سگ‌های ولگرد تصریح انجام: تمام منطقهداری‌ها ملزم به «جمع‌آوری و نگهداری» سگ‌های ولگرد هستند که هزینه‌های این اقدام به همراهید از سوی منطقهداری‌ها تأمین شود و تا زمان ابلاغ بخشنامه جدید همین روند ادامه دارد.

جمع‌آوری ۱۲۰ سگ در اسفرورین پس از حادثه

اینک بخانجام گرفتار اسفرورین از جمع‌آوری حدود ۱۲۰ سگ در منطقه اسفرورین طی مدت تعداد شب پس از حادثه آتنای دو ساله رویداد می‌دهد و به مهر می‌گوید: سازمان حفاظت محیط زیست اجازه اتلاف سگ‌ها را نمی‌دهد؛ چرا که سگ‌ها حق حیات دارند و از طرف دیگر، نابودی آنها ممکن هست موجب هجوم کفتار و گرگ به جوامع انسانی شود.

نگهداری هر سگ ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان

مهدی رحمانی به همراه بیان اینکه در صورت بیمار یا هار بودن سگ‌ها مرگ به همراه ترحم و در غیر این صورت واکسیناسیون و رهاسازی آن‌ها به همراهید انجام شود، اضافه می‌کند: هزینه جمع‌آوری، نگهداری، درمان و رسیدگی به سگ‌ها برای هر قلاده سگ بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان هست، نه فقط منطقهداری اسفرورین بلکه دیگر منطقهداری‌ها هم قادر به این کار نیستند.

وی تصریح می‌کند: در صورت رهاسازی سگ‌ها، دوبه همراهره احتمال بروز مشکلات و حاکم انجام گرفتن فضای ترس و نگرانی وجود دارد؛ پس بهترین راه، قلاده‌گذاری سگ‌ها و مشخص انجام گرفتن صاحبه همراهن آن‌ههست.

بخانجام گرفتار اسفرورین می‌گوید: در غیر این صورت حتی اگر منطقهداری تمام سگ‌ها را جمع‌آوری کند، به همراهز هم سگ‌های دیگری از اطراف وارد منطقه می‌شوند؛ همچنانکه در روزهای پایانی سال ۹۵ تعداد زیادی سگ به وسیله شخص ناشناسی در روستای کهک تاکستان رها انجام گرفتند.

رحمانی خاطرنشان می‌کند: احتمال می‌رود این سگ‌ها به همراه توجه به پلاک‌گذاری‌های انجام انجام گرفته، از محمدآبه همراهد خره در بویین زهرا انتقال داده انجام گرفته به همراهشند و از این رو تا زمانی که مشکل سگ‌ها به صورت هستانی حل نشود، نمی‌توان به حل مشکل در منطقهها امید تعدادانی داشت.

وی ادامه می‌دهد: یک نکته حیاتی دربه همراهره وجود سگ‌ها در منطقه، وجود مناطق آلوده و در نتیجه، تجمع سگ‌ههست که رفع آن می‌تواند به دفع سگ‌ها کمک قابل توجهی بکند.

آمار به همراهلای مرگ کودکان در حوادث

بخانجام گرفتار اسفرورین نقش خانواده را در مراقبت از فرخانومدان مورد توجه قرار می‌دهد و بیان می‌کند: در بخش اسفرورین آمار به همراهلایی از مرگ و آسیب کودکان زیر پنج سال بر اثر حوادثی نظیر حیوان‌گزیدگی، تصادف به همراه خودرو، سقوط از بلندی و خفگی در آب یا چاه وجود دارد و حتی در بخش‌های اسفرورین، ضیاءآبه همراهد و امثال آن فرخانومدان به طور معمول مقابل درب خانه به به همراهزی می‌پرداخانومد که حل این مشکل مستلزم تعلیم مادران دارای فرخانومد زیر پنج سال به وسیله مراقبه همراهن سلامت هست.

گرچه طبق آموزه‌های دین اسلام، از جمله حقوق فرخانومد بر پدر و مادر، مراقبت از اوست و به همراهید خانواده کودک از او مراقبت می‌انجامند؛ اما اینها نافی مسئولیت نهادهای متولی در دفع سگ‌ها نیست؛ زیرا اگر یک بزرگسال، یک خانوم به همراهردار، سربه همراهز یا هر عابر دیگری نیمه شب در حال تردد در منطقه به همراهانجام گرفت، چه بسا مورد هجوم سگ‌ها قرار گیرد یا دست‌کم دچار ترس و دلهره شود.

از سوی دیگر وقتی جایی عنوان «منطقه» به خود می‌گیرد، به همراهید خدمات آن هم در حد یک منطقه به همراهانجام گرفت و امنیت آن ناحیه چنان به همراهانجام گرفت که آقام در آسایش خاطر در سطح منطقه تردد کنند.

این اقدام اما به دلیل هزینه‌های سنگین و تعدادجانبه بودن موضوع، صرفا بر عهده یک نهاد خاص نیست.

بی‌شک آنچه آتنا را طعمه مرگ انجام، غفلت بود.

[ad_1]

مطلب روایتی دیگر از ماجرای مرگ دلخراش آتنای دو ساله +تصویر در سایت بزرگ کار و کارگر | سرگرمی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.