کار و کارگر | سرگرمی اطلاعیه

کار و کارگر | سرگرمی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گزگز می‌‌تواند نشانه برخی گرفتاری‌های جدی هم به همراهانجام گرفت. از جمله اینها اضطراب، فتق دیسک مهره‌ای، ضعف گردش خون، بیماری قند، سکته مغزی، التهاب مفصل، تصلب متعدد اعصاب (MS)، نشانگان تونل مچ دست، یا تومور هست.

چه زمانی برای «گزگز» دست و پا به پزشک مراجعه کنیم؟ 

 

 

 علل
در افزایش موارد، گزگز چیز بی‌خطری هست و معمولاً بعد از فشردن یک عصب یا سرخرگ و کاهش جریان خون در دست یا پا و در نتیجه، خواب رفتن آنها روی می‌‌دهد. به همراه تغییر وضعیت بدن و برداشتن فشار، گزگز رفع می‌شود. یکی از شایع‌ترین علل گزگز، گرفتاری صفحات (دیسک) بین مهره‌ای هست. به همراه قوز انجامن در هنگام نشستن اعصاب نزدیک این صفحات را تحریک می‌کنید. بنابراین، حفظ وضعیت درست نشستن و قوز نانجامن زیاد حیاتی هست. ولی گزگز می‌‌تواند نشانه برخی گرفتاری‌های جدی هم به همراهانجام گرفت. از جمله اینها اضطراب، فتق دیسک مهره‌ای، ضعف گردش خون، بیماری قند، سکته مغزی، التهاب مفصل، تصلب متعدد اعصاب (MS)، نشانگان تونل مچ دست، یا تومور هست.

کی دکتر برویم؟
خواب‌رفتن دست و پا اگر به دنبه همراهل صدمه به سر و گردن و ستون فقرات یا به همراه ناتوانی در راه رفتن، کاهش هوشیاری، اختلال تکلم، تعادل و درد انجام گرفتید همراه به همراهانجام گرفت، به همراهید جدی گرفته شود. به صورت حتم اختلالات بینایی و ناتوانی در کنترل ادرار و ضعف اندام حرکتی نیز از جمله نشانه‌هایی هست که در کنار بی‌حسی و گزگز اندام‌ها نبه همراهید نادیده گرفته شود.

گزگز بدون دلیل را به همراهید به پزشک نشان داد. اگر پزشک به‌وجود یک بیماری مشکوک شود، معاینات تکمیل عصبی و جسمانی انجام می‌دهد. شاید هم آزمایش خون برای بررسی امکان وجود بیماری قند توصیه کند. اما اگر گزگز فقط ناشی از خواب رفتن دست یا پا هست خودتان هم می‌توانید آن را برطرف کنید. ماساژ دهید. ماساژ دادن ماهیچه‌های ناحیه گزگز، جریان خون را به آن زیاد انجامه یا فشار روی عصب را بر‌می‌دارد.

 

[ad_1]

مطلب چه زمانی برای «گزگز» دست و پا به پزشک مراجعه کنیم؟ در سایت بزرگ کار و کارگر | سرگرمی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.