کار و کارگر | سرگرمی اطلاعیه

کار و کارگر | سرگرمی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

“دنبه همراهل همخونه خانم مطیع و حرف گوش کن هستم نه پول پیش میخوام نه کرایه خانه، ترجیحا از ١٧سال تا۲۵ سال “.”اسکان رایگان خانم در قبه همراهل امور جزیی منزل، ترجیحا کارمند یا دانشجو، تماس فقط از طریق تلگرام.”

 

 اینها آگهی هایی هست که این روزها در فضای مجازی زیاد به چشم می خورد .شاید در وهله اول به شوخی افزایش شبه همراههت داشته به همراهانجام گرفت اما نه واقعی هست.واقعیتی که شوک آور هست.چگونه یک خانم ویا دختر دانشجو به چنین شرایطی تن می دهد.

تا به حال اگر ازدواج سفید برای ما تابو بود وتصورش مشکل اما اکنون پا را از آن فراتر نیز گذاشته ایم و به همراه آگهی هایی مواجه می شویم که افراد برای خود دنبه همراهل “همخونه” هستند.زیادی معتقدند این همان ازدواج سفیدهست اما این گونه نیست بلکه روشی به مراتب نامطئن تر و شرم آورتر. هنوز ته مانده‌های شرم مانع هست تا آگهی‌دهندگانِ اسکان رایگان به همراهنوان، به تماس‌گیرندگان، رک و پوست کنده بگویند که همخوابه و هم خانه‌ای می‌خواهند که تعهدی در قبه همراهلش نداشته به همراهشند. آن‌ها سقفی در اختیار خانومان می‌گذارند و خورد و خوراکشان را فراهم انجام میدهند.اما چه چیزی در قبه همراهل آن می خواهند تکمیلا مشخص هست!
 

 
ازدواج سفید به همبه همراهشی سیاه رسید
ماجرا به همین جا ختم نمی شود آگهی های دیگری نیز وجود دارد که دست کم از آگهی های به همراهلا نیست.

“پسری هستم ۲۸ ساله به دنبه همراهل یه همسفر خوش مسافرت و به همراهکلاس برای رفتن به آنتالیا میگردم در ضمن هزینه سفر نیزبه عهده اینجانب هست”.یا “محسن هستم مجرد برای سفر یک هفته ای به ترکیه دنبه همراهل همسفر به همراهحال و مجرد آقا هستم . قول میدم خوش بگذره اگه کسی پایه هست اس م اس بده.”

اینها آگهی های همسفر یابی هست که در وبسایت های نیازمندی به وفور یافت می شود.پسران پولدار به همراهلا منطقه که سفر های خارجی شان هم بعضا از مسئولان نیز افزایش هست .

آنچه مسلم هست سایت های نیازمندی امروزه به دست مایه ای برای دوست یابی تبدیل انجام گرفته اند و اگر فقط نگاهی اجمالی به این وبسایت ها بکنید به همراه مشاهده درج ۵۰ آگهی در این زمینه طی یک هفته به آسودهی به عمق موضوع پی خواهید برد .اسکان رایگان عنوانی هست که در این سایت ها به محلی برای برآورده انجام گرفتن خوهسته های شوم برخی افراد تبدیل انجام گرفته هست.

پدیده ای هست نگران کننده که نمایان گر ناتوانی بخشی از افراد جامعه در تامین نیاز های اجتماعی خود و رو آوردن آن ها به تطمیع دیگران به همراه یک مسافرت رایگان یا خرج انجامن برای آن ها، برای به دست آوردن همراهی یک انسان دیگر هست.

واقعیت نگران کننده آنجهست که هیچ احراز هویتی از شخص آگهی دهنده وجود ندارد و بدین ترتیب امکان هر سوءهستفاده و حتی کشانده انجام گرفتن به صحنه های اخاذی نیز وجود دارد.

محمود سالار کیا معاون سابق دادستان پایتخت در امور خانومدانها در گفت وگو به همراه جام جم آنلاین داشتن هم خونه نامحرم را مغایر به همراه دستورات دینی ما مسلمانان دانست و گفت:نه تنها چنین خانومدگی از نظر شرعی دارای اشکال هست بلکه قانون نیز برای این نوع روابط تعریف مشخصی دارد وروابط نامشروع را منع انجامه هست.

معاون سابق دادستان در امور خانومدانها افزود:اینکه امروزه ما می بینیم در فضای مجازی به همراهب دعوت از غیر محارم برای هم خونگی به همراهز انجام گرفته هست امری خلاف قانون هست.زیراغیر از مسائل شرعی می تواند زمینه ساز بروز زیادی از جرایم شود.به عنوان مثال خانمی که وارد منزل جناب آقا مجرد می شود و تصمیم می گیرد به صرف نپرداختن اجاره به همراه وی زیر یک سقف خانومدگی کند مسلما احتمال هرگونه جرم وجنایتی را به همراهید درنظر بگیرد.یا همینطور برتصویر ممکن هست این خانم به قصد سوءهستفاده و بهره برداری از اموال آن آقا وارد منزل وی شود.که همه اینها خطرناک ومشکل ساز هست.

این حقوقدان بر ضرورت صحیح برخورد به همراه چنین پدیده هایی اشاره انجام و گفت:چنین خانومدگی افزایش در کشورهای غربی واروپایی مرسوم هست درحالیکه این نوع خانومدگی به همراه فرهنگ ایرانی تکمیلا مغایرت دارد وحتی خلاف شرع وقانون هست.لذا ضروری هست که به همراه این پدیده برخورد منطقی صورت گیرد واجازه ندهیم این فرهنگ در کشورمان رواج پیدا کندچراکه زیادی از مسائل ومشکلات اجتماعی را بدنبه همراهل خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان برخورد به همراه چنین پدیده ای وجود دارد؟ افزود:مسلما امکان ورود و برخورد به همراه عوامل این پدیده در فصای مجازی وجود دارد.این افراد قابل شناسایی هستند وبه همراه شناسایی آنها می توان علت این کار را بررسی کنیم که چه عواملی هست که چنین بستری را فراهم انجامه، بستری که تخریب کننده روابط اجتماعی صحیح ما هست.

سالار کیا رواج چنین پدیده ای را موجب تزلزل بنیان خانواده دانست و گفت:به همراهید جلوی این پدیده را به هرنحوی که امکان دارد بگیریم وبه همراه آن برخورد صحیح صورت گیرد.

 

جام جم

[ad_1]

مطلب ازدواج سفید به همبه همراهشی سیاه رسید +تصویر در سایت بزرگ کار و کارگر | سرگرمی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.