کار و کارگر | سرگرمی اطلاعیه

کار و کارگر | سرگرمی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

لیره ترک یا لیر ترکیه (TL) واحد پول ترکیه هست که از سال ۲۰۰۴ به دلیل تورم شش صفر از آن کهسته انجام گرفت. کروش (قروش) نام زیر واحد لیره ترک هست.

نقشه ترکیه - پرچم ترکیه

ترکیه کشوری در همسایگی غربی ایران هست که هر ساله مقصد زیادی از ایرانیان هست. شاید به جرات بتوان گفت که افزایشین سفرهای خارجی ایرانیان به ترکیه و منطقههای مختلف این کشور هست. آب و هوای زیاد معقول همراه به همراه امکانات تفریحی و سرگرمی فراوان به همراهعث انجام گرفته که این کشور به یکی توریستی ترین کشورهای دنیا تبدیل شود. قبل از هر سفر دانستن از وضعیت اقتصادی و پول کشور مقصد می‌تواند به مسافرین در خرید اجناس و یا هستفاده از امکانات تفریحی کمک فراوانی نماید. اما واحد پول ترکیه چیست؟

واحد پول ترکیه چیست؟

لیره ترک (به همراه کد ایزوی ۴۲۱۷ TRY) یکای پول کشورهای ترکیه و  جمهوری ترک قبرس شمالی می‌به همراهانجام گرفت. اجزای این واحد قروش (کروش در گویش ترکی هستانبولی) می به همراهانجام گرفت. هر لیره ترک ۱۰۰ قروش هست. 

به صورت حتم این واحد پول علاوه بر کشور ترکیه در جمهوری ترک قبرس شمالی نیز به کار برده می شود.واحد پول ترکیه  دارای صفرهای زیادی بود که به صورت یک میلیون لیر صد میلیون لیر خوانده می انجام گرفت،اما از ناریخ ۲۸ ژانویه ۲۰۰۴ این شش صفر از واحد پول ترکیه حذف انجام گرفت و از اول ژانویه ی ۲۰۰۵ این واحد پولی به نام لیره ی جدید ترک یا Yeni Türk lirası وارد گردش پولی این کشور انجام گرفت.این واحد به اختصار YTL نام گذاری انجام گرفت.در واقع یک لیر همان یک میلیون لیر قدیم هست و هنوز بعضی زبه همراهنشان به آن عادت نانجامه هست و در معاملاتشان میلیون را به کار می برند،در سفرتان اگر شخصی به کار برد ابداً وحشت نکنید. از آغاز سال ۲۰۰۹ میلادی واحد پول ترکیه که به صورت موقت لیره جدید ترک نامیده می‌انجام گرفت دوبه همراهره به واحد پول لیره ترک، Türk Lirası به همراهزگشت. به این ترتیب از ابتدای سال ۲۰۰۹ واحد پول ترکیه «لیره ترک» نامیده می‌شود.

لیر ترکیه - لیره ترکی

تاکنون بر روی پولبرگ‌های لیره فقط نگاره آتاتورک و عصمت اینونو نقش بسته‌اند. به صورت حتم عصمت اینونو فقط یک مدیر جمهور بین سالهای ۱۹۳۸ تا ۱۹۵۰ بود.

اسکناسهای لیره ترک به همراه مقادیر ۵ – ۱۰ – ۲۰ – ۵۰ – ۱۰۰ – ۲۰۰ لیره چاپ انجام گرفته هست همچنین پول خرد در قالب  سکه های ۱ – ۵ – ۱۰ – ۲۵ – ۵۰ قروش  و ۱ لیری موجود هست.

تبدیل ارز و صرافی های ترکیه

پول نقد معمولا در صرافی ها که به آن DOVIZ گفته می شود بدون دریافت کمیسیون انجام می‌شود. افزایش صرافی ها در جلوی مغازه خود تابلویی دارند که نرخ تبدیل ارز را نشان می دهد. صرافی های مختلف ممکن هست نرخ تبدیل متفاوتی داشته به همراهشند بنابراین قبل از تبدیل ارز بهتر هست نرخ تبدیل یکی دو صرافی را چک کنید.

تبدیل ارز در به همراهنک‌ها به همراه دریافت کمیسیون دریافت می‌شود. چک‌های مسافرتی فقط در به همراهنک‌ها و به همراه نشان دادن پاسپورت مبه همراهدله می‌شوند. مسافرانی که می‌خواهند لیره ترکیه را به ارز کشور خودشان قبل از خروج از ترکیه تبدیل کنند و یا کسانی که قصد خرید یک کالای بزرگ را دارند، حتما طبق قوانین ترکیه رسید معامله را به همراهید نزد خودشان نگه دارند تا مشخص به همراهانجام گرفت این معامله قانونی انجام انجام گرفته هست.

50 لیر ترکیه


نسبت لیره ترک (لیر ترکیه) به دیگر واحدهای پولی جهان (سپتامبر ۲۰۱۷)

 ۳۴۲ لیر ترکیه  ۱۰۰ دلار آمریکا
 ۴۱۰٫۶ لیر ترکیه  ۱۰۰ یورو
 ۴۵۵٫۹ لیتر ترکیه  ۱۰۰ پوند انگلستان
 ۹۷۴ تومان  ۱ لیر ترکیه
20 لیر ترکیه
کروش (قروش ترکیه)

گروه گردشگری ستاره

‘); d.write(‘

[ad_1]

مطلب واحد پول ترکیه چیست؟ | ستاره در سایت بزرگ کار و کارگر | سرگرمی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.