کار و کارگر | سرگرمی اطلاعیه

کار و کارگر | سرگرمی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

واحد پول روسیه روبل بوده و به همراه نماد RUB شناخته می‌شود. واحد کوچکتر از روبل، کوپک می‌به همراهانجام گرفت که ارزش هر ۱۰۰ کوپک برابر به همراه ۱ روبل هست.

نقشه روسیه - پرچم روسیه

روسیه یکی از پهناورترین کشورهای دنیهست که تقریبه همراه یک ششم از خاک جهان را در خود جای داده هست. کشوری به همراه طبیعتی گوناگون و بی نظیر قطعا می‌تواند مقصد مسافران زیادی از سراسر دنیا من جمله کشور ما به همراهانجام گرفت. شاید شما هم مشاهده انجامه به همراهشید که این روزها سفر به منطقههایی مانند مسکو و سنت پترزبورگ در بین ایرانیان طرفداران زیادی بدست آورده هست پس داشتن اطلاعات و آگاهی از واحد پول روسیه و چگونگی تبه همراهدل ارزی در این کشور خالی از لطف نخواهد بود.

واحد پول روسیه چیست؟

واحد پول روسيه روبل (RUB) می‌به همراهانجام گرفت كه هر روبل به صد كوپك (kopeyka (копейка تقسيم می‌شود.

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، بجای روبل شوروی روبل فدراسیون روسیه به جریان افتاد. در طی سالهای ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ تعدادین شکل اسکناس به چاپ رسید و به دلیل تورم موجود در آن زمان تعداد صفرهای حک انجام گرفته بر کالاها حالت نجومی به خود گرفت. پس از ثبه همراهت نسبی روبل در سال ۱۹۹۶، دولت تصمیم گرفت برای حل مشکل روبل جدیدی را عرضه کند. ارزش این روبل جدید برابر ۱۰۰۰ روبل قدیم بود یعنی در واقع سه صفر آخر اسکناس ها حذف انجام گرفت.

1000 روبل روسیه
روبل جدید در سال ۱۹۹۷ چاپ انجام گرفت و از آغاز سال ۱۹۹۸ اعتبه همراهر پیدا انجام. روبل جدید در آغاز کار خوش شانس نبود و دقیقآ به همراه بحران اقتصادی سال ۱۹۹۸ و افت ارزش روبرو انجام گرفت. در تعداد سال اخیر دولت ولادیمیر پوتین توانسته هست به همراه افزایش رانجام گرفت اقتصادی روسیه ارزش روبل را افزایش دهد. نرخ برابری روبل از ۳۱ روبل و ۲۸ کوپک در مقابل یک دلار در سال ۲۰۰۲ میلادی به ۲۴ روبل در مقابل یک دلار در پایان سال ۲۰۰۷ میلادی افزایش پیدا انجامه هست.
بعد از مستقل انجام گرفتن روسیه از اتحادیه جماهیر شوروی و تبدیل این کشور به فدراسیون روسیه تصمیم بر این انجام گرفت تا اسم واحد پولی را تغییر ندهند، بنابراین روبل به عنوان واحد پولی روسیه رسمی انجام گرفت. تا سال ۲۰۰۶ روبل دارای علامت گرافیکی رسمی نبود اما تجارت بین المللی و روابط به همراهنکی گسترده به همراه اقتصاد جهانی، به همراهنک مرکزی روسیه را به این فکر رسانده بود که روبل هم مانند دلار آمریکا نیاز به داشتن علامت گرافیکی ثابت و رسمی دارد. هفت سال هزاران طراح تلاش انجامند و در مسابقه شرکت انجامند تا در جلسه رسمی به همراهنک مرکزی روسیه مورخ ۱۱ دسامبر ۲۰۱۳ علامت گرافیکی روبل تایید انجام گرفت.
100 روبل روسیه

نکاتی در مورد اسکناس و سکه در روسیه

  • در حال حاضر ۶ اسکناس و ۱۰ سکه در روسیه رایج هست.
  • تصویر پشت سکه های «کوپک»، نماد مسکو هست و «سنت ژورژ مقدس» یا «جرجیس فاتح» نام دارد. جرجیس سوار بر اسب در حال کشتن یک اژدههست.
  • تصویر پشت سکه های «روبل» نماد روسیه و یک عقاب دو سر هست.
  • تصویر ها رو و پشت هر اسکناس به جاذبه های یک منطقه (هستان، جمهوری) اختصاص دارد. مثلا ۵۰ روبلی به سنت پترزبورگ و ۱۰۰ روبلی به مسکو اختصاص داده انجام گرفته هست.
10 روبل روسیه

چک های مسافرتی و کارتهای اعتبه همراهری نیز در روسیه قابل قبول هستند اما ترجیح به همراه پول نقد و کارتهای به همراهنکی هست. ارزهای دلار، یورو و پوند را به همراه توجه به کثرت صرافی ها بویژه در منطقههای بزرگ روسیه می توان به روبل تبدیل نمود. معمولاً صرافی ها برای تبدیل مقادیر معادل دو هزار دلار به به همراهلا پاسپورت درخوهست می نمایند. 

نسبت روبل روسیه به دیگر واحدهای پولی جهان (سپتامبر ۲۰۱۷)

 ۵۷٫۷ روبل روسیه  ۱ دلار آمریکا
 ۶۹٫۱ روبل روسیه  ۱ یورو
 ۷۶٫۷ روبل روسیه  ۱ پوند انگلستان
 ۵۸ تومان  ۱ روبل روسیه

50 روبل روسیه
500 روبل روسیه
50 کوپک روسیه

گروه گردشگری ستاره

‘); d.write(‘

[ad_1]

مطلب واحد پول روسیه چیست؟ | ستاره در سایت بزرگ کار و کارگر | سرگرمی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.